Kam na Slovensko

Najlepšie hotely v Bratislave

Plánujete cestu do Bratislavy a neviete kde sa ubytovať? Zistite ktoré sú najlepšie hotely v Bratislave. Poskytujeme výber tých najlepších hotelov v Bratislave, stačí kliknúť

O Bratislave

Pred cestou do hlavného mesta Slovenska, by Vás mohli zaujímať základné informácie o Bratislave. Ako už bolo spomenuté, Bratislava je hlavné mesto Slovenska. Taktiež je to rozlohou i počtom obyvateľov najväčšie slovenské mesto. Rozloha Bratislavy je 367,66 km2 a žije tu približne 437 725 obyvateľov. Mestom preteká rieka Dunaj, najhrubšia a najvodnatejšia rieka Slovenska. Mimo centra preteká aj rieka Morava. Je sídlom prezidenta, parlamentu i vlády; samosprávneho kraja, vznikajúceho Európskeho orgánu práce, niekoľkých miestnych centrál medzinárodných organizácií, ako aj viacerých divadiel, múzeí, galérií, univerzít a ďalších inštitúcií. Dominantou mesta je známy Bratislavský hrad a spomedzi moderných stavieb je najvýraznejší Most SNP na rieke Dunaj. Mesto sa delí na 5 okresov a tie spolu na 17 mestských častí. Z hľadiska rozlohy sú najväčšou mestskou časťou Podunajské Biskupice. Až 90% obyvateľstva je slovenskej národnosti. Ostatné národnosti tvorí maďarská, rusínska, ukrajinská, česká a iné národnosti. Jednou z najdôležitejších firiem v Bratislave je automobilka Volkswagen. Doprava v Bratislave je zabezpečovaná rozsiahlou infraštruktúrou mestskej a diaľkovej dopravy. Bratislava ako hlavné mesto Slovenska je významným dopravným uzlom. Nachádza sa tu taktiež viacero železničných staníc, z ktorých je najväčšia Hlavná stanica. Cez mesto prechádzajú diaľnice D1, D2 a D4. Na okraji mesta je medzinárodné Letisko Milana Rastislava Štefánika. V Bratislave má sídlo niekoľko múzeí, galérií, divadiel, vedeckých a vzdelávacích inštitúcii, preto sa aj považuje za kultúrne centrum Slovenska. V Bratislave taktiež možno nájsť veľké množstvo pamiatok a kostolov.

Ak by ste si radi pozreli mapu Bratislavy, nájdete ju kliknutím

Bratislavu určite stojí za to vidieť, tak neváhajte, vyberte si ten správny hotel a spokojne vycestujte na či už pracovnú alebo rekreačnú cestu.