Kam na Slovensko

Najlepšie hotely v Košiciach

Plánujete cestu do Koších a neviete kde sa ubytovať? Zistite ktoré sú najlepšie hotely v Košiciach. Poskytujeme výber tých najlepších hotelov v Košiciach, stačí kliknúť

O Košiciach

Košice sú mesto na východnom Slovensku. S približne 240 000 obyvateľmi sú druhým najľudnatejším mestom na Slovensku, preto sa nazývajú aj metropolou východného Slovenska. V roku 2013 sa Košice stali Európskym hlavným mestom kultúry a od roku 2016 nesú titul Európske mesto športu. Toto mesto sa určite oplatí navštíviť, Košice sú centrom celého východného Slovenska a sídlom regionálnej samosprávy Košického samosprávneho kraja. Sú významným centrom politického, hospodárskeho, kultúrneho a cirkevného života. Ak plánujete cestu do Košíc, netreba zabúdať, že mesto je strediskom významných kultúrnych inštitúcií s celoslovenskou a regionálnou pôsobnosťou. Patria sem napríklad Štátne divadlo Košice, Štátna filharmónia Košice, Slovenské technické múzeum, Východoslovenské múzeum a tak ďalej. 75% obyvateľov tvoria Slováci, 2,8% Maďari, 1,98% Rómovia a zvyšok ostatné národnostné menšiny. 46% obyvateľov sa prihlásilo k rímskokatolíckej cirkvi. V roku 1983 bolo historické centrum mesta vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu, ktorá je zároveň tou najväčšou na Slovensku. o všetkých slovenských pamiatkových rezervácií eviduje aj najviac pamiatkovo chránených objektov, ktorých je 501. Nachádza sa tu taktiež mnoho pamätníkov, z ktorých sú najznámejšie Pamätník maratónu mieru, Pamätník neznámeho protifašistického bojovníka a Pamätník vojakov Sovietskej armády na Námestí osloboditeľov. Košice sú taktiež významným turistickým centrom, v roku 2018 tu bolo ubytovaných až 386 088 turistov. Za najväčšiu atrakciu Košíc sa považuje ich samotné historické jadro. Na Hlavnom námestí v strede tohto jadra sa nachádza známa Spievajúca fontána. V rokoch 2008 a 2009 sa uskutočnila anketa medzi obyvateľmi Košíc o siedmich divoch Košíc. Víťazom sa stal najväčší kostol na Slovensku, Dóm svätej Alžbety, ktorého stavba bola ukončená v Košiciach v roku 1508. Košice sú taktiež známe možnosťami večernej zábavy či už sa jedná o vystúpenia známych domácich, ale aj zahraničných interpretov v Steel Aréne alebo o pestrú klubovú scénu s trendovými barmi.

Ak by ste si radi pozreli mapu Košíc, nájdete ju kliknutím

Košice určite stojí za to vidieť, tak neváhajte, vyberte si ten správny hotel a spokojne vycestujte na či už pracovnú alebo rekreačnú cestu.