Kam na Slovensko

Najlepšie hotely v Nitre

Plánujete cestu do Nitry a neviete kde sa ubytovať? Zistite ktoré sú najlepšie hotely v Nitre. Poskytujeme výber tých najlepších hotelov v Nitre, stačí kliknúť

O Nitre

Mesto Nitra leží v Nitrianskom kraji a je vzdialene približne 70 kilometrov od hlavného mesta Slovenska, Bratislavy. Nitrou preteká rovnako nazvaná rieka Nitra. Panorámu Nitry tvorí Sedem pahorkov: zo severnej strany sa týči vrch Zobor, Hradná skala, Vŕšok, Kalvária, Borina, Ľupka, spolu s Martinským vrchom. Vznik Nitry nie je presne datovaný, prvé historické záznamy o tomto meste sú z roku 828. Podľa počtu obyvateľov je Nitra šiestym najväčším mestom na Slovensku po Bratislave, Košiciach, Prešove, Žiline a Banskej Bystrici. Obyvateľstvo Nitry tvorí až 95% Slovákov a 74% obyvateľov má rímskokatolícke vierovyznanie. Takže pokiaľ cestujete do Nitry, čo určite stojí za to vidieť? Najznámejšou kultúrnou pamiatkou mesta je Nitriansky hrad, dominanta mesta. Hradný komplex pozostáva z katedrály, biskupského paláca, fortifikačných hradieb a hospodárskych budov. Nachádza sa tu taktiež veľké množstvo archeologických lokalít ako aj kostolov a farností. Určite Vám tu nebudú chýbať ani galérie (ART Galéria, Malá galéria AKCENT, Nitrianska galéria, Výstavná sieň Jána Plesníka), knižnice (Krajská knižnica Karola Kmeťku, Univerzitná knižnica UKF v Nitre atď.), divadlá (Divadlo Andreja Bagara, Staré divadlo Karola Spišáka), múzeá (Diecézne múzeum, Misijné múzeum atď.) a kiná (CINE-MAX Nitra a Mlyny Cinemas). Taktiež sa tu každoročne uskutoční množstvo rozličných podujatí. V Nitre nájdete veľké množstvo športových klubov a športovísk pre priaznivcov športov ako napríklad hokej, futbal, tenis či golf. Doprava v Nitre je organizovaná formou železničnej, cestnej, cyklistickej a mestskej hromadnej dopravy. Nachádza sa tu aj letisko s regionálny významom.

Ak by ste si radi pozreli mapu Nitry, nájdete ju kliknutím

Nitru určite stojí za to vidieť, tak neváhajte, vyberte si ten správny hotel a spokojne vycestujte na či už pracovnú alebo rekreačnú cestu.