Kam na Slovensko

Najlepšie hotely v Žiline

Plánujete cestu do Žiliny a neviete kde sa ubytovať? Zistite ktoré sú najlepšie hotely v Žiline. Poskytujeme výber tých najlepších hotelov v Žiline, stačí kliknúť

O Žiline

Žilina je mesto na severnom Slovensku. Je to krajské a okresné mesto ležiace na sútoku riek Váh, Kysuca a Rajčanka. Žilina má približne 83 000 obyvateľov, čo ju robí štvrtým najväčším mestom na Slovensku. Je administratívnym, hospodárskym, dopravným a kultúrnym centrom severozápadného Slovenska. Ak teda plánujete cestu do Žiliny, čo by ste určite mali vidieť? V Žiline sa nachádza až 17 námestí. Medzi najznámejšie patria Námestie A. Hlinku a Mariánske námestie. Obidve sú súčasťou pešej zóny v historickom centre mesta a bývajú dejiskom dôležitých mestských kultúrno-spoločenských akcií. Určite taktiež netreba vynechať množstvo pamiatok, ktoré sa v Žiline nachádzajú. Najznámejšie sú Lietavský hrad, Budatínsky hrad či Rosenfeldov palác. V Žiline si taktiež môžete vychutnať divadlá, knižnice, múzeá a galérie. Nachádza sa tu aj veľké množstvo pomníkov a sôch ako napríklad Socha sv. Cyrila a Metoda na balustráde nad Hlinkovým námestím, socha Andreja Hlinku, socha Antona Bernoláka alebo pamätník Jozefa Gabčíka. Nebudú Vám tu chýbať ani parky a široká ponuka športovísk určených na rôzne športy ako napríklad futbal či hokej. Erb mesta pozostáva zo štítu, dvojkríža a dvoch hviezd na olivovozelenom podklade. Vlajka mesta je vodorovne rozdelená na horný žltý a dolný zelený pruh. Vľavo hore je umiestnený erb mesta. Pečať mesta je kruhová. V strede je erb so štítom a dvojkrížom.

Ak by ste si radi pozreli mapu Žiliny, nájdete ju kliknutím

Žilinu si určite stojí za to pozrieť a som si istý že výlet do tohto krásneho mesta nebudete ľutovať. Či už ide o pracovnú cestu alebo voľnočasový výlet, nájdite si na našej stránke perfektný hotel priamo v Žiline.