Kam na Slovensko

O Slovensku

Slovensko určite stojí za to vidieť. Je to nádherná a pri tom málo známa krajina. Či už máte chuť na zimnú lyžovačku, príjemnú turistiku alebo jednoducho oddych, Slovensko je určite tá správna voľba. Objavte málo objavenú destináciu v srdci Európy. Vyhnete sa davom turistov, budete sa cítiť ako cestovateľ a všetko máte po ruke – Slovensko je stredná Európa do vrecka. Objavíte stovky nečakaných zaujímavostí a tajomstiev takmer v každej obci, mestečku, na kopcoch aj v dolinách. Jedinečné hrady, jaskyne, termálne pramene, ľudová architektúra, európske Mŕtve more, slávne keltské mesto, európska divočina a mnoho iného. Také sú turistické unikáty Slovenska, ktoré by ste len ťažko hľadali niekde inde vo svete. Nebojte sa zísť z vychodených turistických trás a okrem neopakovateľnej prírody nájdete aj jedinečné prekvapenia.


Slovensko, dlhý tvar Slovenská republika, je vnútrozemský štát v strednej Európe. Má rozlohu 49 036 km² a žije tu približne 5 464 060 obyvateľov. Hraničí na západe s Českom a Rakúskom, na severe s Poľskom, na východe s Ukrajinou a na juhu s Maďarskom. Krajina je prevažne hornatá, pretože väčšinu povrchu zaberajú vysočiny. Zo severu sem z mohutného oblúka zasahujú Karpaty, na juhu sa rozprestiera Panónska panva. Hlavným mestom je Bratislava, úradným jazykom je slovenčina. Ak by ste si radi pozreli mapu Slovenska, stačí kliknúť

Rozhodli ste sa pre dovolenku na Slovensku? Je na čase vybrať si to správne mesto. Neváhajte a prečítajte si základné informácie o známych mestách v našom blogu. Ak už máte mesto vybrané, vyberte si pomocou našej stránky ten najvhodnejší hotel.